Plywood Yüzeyli Beton Kalıbı

KÖPRÜ, VİYADÜK, PERDE DUVAR KALIBI ve KOLON KALIBI OLARAK KULLANIMI HEDEFLENMİŞ, ÇOK AMAÇLI KALIP SİSTEMİDİR.

DSCN0953-150x150

cbk10

Plywood Yüzeyli Kalıp sistemimiz Çeliksan tarafından projelendirilmiştir. Yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Kurulum ve söküm tekniği binalarda kullanılan Tünel Kalıp sistemi ile aynıdır. Böylece iki plywood yüzeyli kalıp parçası arasındaki derz oluşumu yoktur. Çeliksan Plywood Yüzeyli Kalıp, Trio kalıbın kullanıldığı yerlerde, köprü ve viyadük inşaatlarında kullanılır. Bina inşaatlarındaki özel perde duvar ölçüleri için çözüm üretmek daha kolaydır. Dolayısıyla bina inşaatları için Trio Kalıp yerine Çeliksan Plywood Yüzeyli Kalıp kullanmak daha uygundur. Çeliksan Plywood Yüzeyli Kalıp, Trio Kalıba göre  %40 civarında daha ucuz maliyetlidir. Dayanımı uzun ömürlüdür.

img_20141203_154144

.

.

.

.

.

BAYBURT GRUP Kartal Bölge Adliyesi / İSTANBUL

img-20160924-wa0020

9n0d5759-2

.

.

.

.

.

TRIO KALIP:

Kalıp yüzeyi olarak plywood kullanılır. Kenar bağlantı profilleri özel çekimdir. Trio kalıpların modüler parçalarının birbirine bağlantıları da özel kelepçe ile yapılır.

Trio kalıp sisteminin en önemli avantajı, modüler kalıpların birbirine bağlantılarının istenilen yerden yapılabilmesidir.

Trio kalıp sistemi özel malzemelerden imal edildiği ve ayrıca ağır olduğu için Çeliksan Tipi Plywood Yüzeyli Kalıba nazaran daha pahalıdır. Doğrudan plywood kalıba göre çok daha pahalıdır. Bu nedenle Trio kalıbın bina inşaatlarından daha çok köprü ve viyadük inşaatlarında kullanılması uygundur. Bina inşaatlarında asansör kovası gibi alanlarda özel ölçü kalıplar gerekir. Bazen açılı köşe birleşimleri vardır. Bu sebeple Trio kalıp ile çözüm daha zor ve çok daha pahalıdır.

fullsizerender-11 fullsizerender-6 fullsizerender-8

celikksanPlywood Yüzeyli Beton Kalıbı