Sac Beton Kalıbı ve Menfez Kalıpları

Köprü Perde Kalıbı Emirler Köyü kavşağı ERG İnşaat ANKARA/NİĞDE Otoyolu

Menfez Kalıbı Ahiboz ERG İnşaat Ankara – Niğde Otoyolu

Menfez Kalıbı Emirler ERG İnşaat Ankara – Niğde Otoyolu

ERG İnşaat Ankara – Niğde Otoyol Köprü imalatı

.

.

Firmamız, köprü betonlarında kullanılan perde kalıplarımızın kullanımındaki üstünlük ve eksikliklerini daha iyi görebilmek için, 

İzmir-Çeşme Otoyolunda yüklenici BAYINDIR İnşaatın, Ankara-Niğde Otoyolunda ERG İnşaatın doğrudan taşeronu olarak köprüler ve viyadük inşaatını başından sonuna kadar yüklenmiştir.

Yüksek Güvenlikli Cezaevi Inşaatı Sincan-Yenikent/ANKARA

Yüksek Güvenlikli Cezaevi İnşaatı Erzincan

Türkmenistan

   

.

.

.

Perde Beton Kalıbının son kurulum şekli;

Yüksek Güvenliklı Cezaevi inşaatı Ereğli/KONYA

– Pano Kalıplarının yatay ve dikey kuşak (asker) elemanları
– Köşe dönüşleri ve yedirme parçaları
– Perde Kalıp Montajı – Sac Panoların Montajı
– Perde Kalıp Montajı – Yatay Desteklerin (askerlerin) Montajı
– Perde Kalıp Montajı – Dikey Desteklerin ve Payandaların Montajı Modüler parçalı beton perde ve duvar kalıplarımızın standart ölçüleri: 50 x 100 cm, 50 x 150 cm, 50 x 200 cm’dir. Bahçe duvar kalıplarının standart ölçüsü 100 x 150 cm’dir. İstenildiğinde bahçe duvar kalıplarına fiber veya sac desen eklenir.

.

,

img-20161107-wa0013

MFA İnşaat ROKETSAN / KIRIKKALE

img-20161107-wa0002

MFA İnşaat ASELSAN

KUR-SMS İnşaat Cezaevi İnşaatı Yenikent / ANKARA

KUR-SMS İnşaat
Cezaevi İnşaatı
Yenikent / ANKARA

Ankaray Kalıp ve İskele ANKARA

Ankaray
Kalıp ve İskele
ANKARA

Menfez Kalıbı ERG İnşaat ANKARA / NİĞDE Otoyolu

Köprü Perde Kalıbı ERG İnşaat Ahiboz kavşağı ANKARA / NİĞDE Otoyolu

.

.

,

,

,

.

.

Modüler kalıplarımız tek-tek elle kurulup sökülebileceği gibi, sac panolar birlikte yerde kurularak vinçle kaldırılıp kullanılabilir. Vinç kullanma imkanı olmayan yerlerde, sadece çekiç kullanılarak kolayca ayrıştırılarak elle taşınabilir ve istenilen ölçülerde kurulabilir.

Sac panoların birleştirilmeleri pano kilitleri ile yapılır. Pano kilidi 16 mm demirden deveboynu şeklinde yapılır. Bu nedenle pano kilitlerine, deveboynu kilit adı verilir.

Dikey (destek) takviye kuşakları (askerler) istenilirse kullanılmayabilir. Bu durumda yatay desteklerin takviye kuşaklarının sayısını artırmak gerekir. Perde duvar, bahçe duvar kalıbı ve inşaat kalıbında kullanılan sac panoların birbirleriyle birleştirilmeleri, yukarıda bahsedildiği gibi, teknokanca denilen deveboynu pano kilidi ile kolayca sağlanır. Sadece çekiç kullanarak sac panolar çabukca kurulur ve sökülür. Şekilde görülen ayarlı ve gergili payandalar, kurulmuş sac kalıpların doğrultularını almaya yararlar. Beton dökümü sırasında perde kalıplarının açılmasını engelleyenler ise, bulon veya tayrot denilen tijlerdir. Tijlerimiz dünya standartı olan 17 mm çapında olup, 11.000 kg yük taşıma kapasitesine sahiptir. Tijlerin kelebek denilen somunları özel destekli sfero dökümdür. Sac kalıpların perde duvarlarda kurulumu sırasında tijlerin somunlarının sıkı olmasına ve her 20 cm de bir adet pano kilidi ile bağlanmasına dikkat edilmesi gerekir.

Takviye kuşaklarımız (askerler) iki tiptir. Perde kalıp yüksekliği 5 m. ye kadar olan yerlerde 40 x 100 kutu profil kullanılabilir. Daha yüksek perde duvarlarda 4 mm sacdan bükülerek ve delinerek asker denilen takviye kuşağı yapılır. Takviye kuşaklarımız yandaki ikinci şekilde görüldüğü gibi, sırt-sırta ve aradan tij geçecek şekilde kaynaklı haldedir. Destek kelepçeleri (Takviye kuşağı kancaları) perde kalıp sisteminin başlangıç kuruluşunda henüz perdenin iki tarafındaki sac kalıpları tijlerle karşılıklı bağlanmadığı durumlarda faydalıdır. Takviye kuşaklarının sac pano kalıplara bağlanmasını ve sac kalıpların doğrultularının alınmasını sağlar. Sac kalıp sistemi kurulduktan sonra sökülerek, bir başka yeni kurulan kısımda kullanılabilir.

celikksanSac Beton Kalıbı ve Menfez Kalıpları